Drodzy Państwo,

od lat byliśmy niekończącym się spaghetti-festiwalem, rozciągającym się na kilka radosnych weekendów wakacji. ale dziś wygląda na to, że staliśmy się festiwalem Schrödingera*… lub w wersji bardziej radosnej – Festiwalową Cząsteczką w Superpozycji. tylko że ani nam, ani tym bardziej artystom, których ta pozycja spotyka… wcale nie jest tak bardzo super.

i jak byśmy nie interpretowali otaczających nas niewiadomych, Artystom Ulicy najprawdopodobniej cały sezon właśnie przepada. no dobrze, może inaczej, z optymizmem: nasz tegoroczny sezon czeka… zamknięty w pudełku… ale za to w stanie superponowanym!

dlatego, korzystając z Państwa uwagi, Dyrekcja ma drobną prośbę – jeśli macie swojego ulubionego ulicznika, jeśli zapadł wam w pamięć jakiś szalony solista, cyrkowiec, teatr, objazdowa kapela – sprawdźcie, co u nich. tak najzwyczajniej, spontanicznie, z troski… to w końcu Wasi, absolutnie niepowtarzalni, Artyści Schrödingera!

wreszcie, pozostając w duchu superpozycji jury w składzie: Paweł Jońca (przewodniczący), Sebastian Woźniak i Piotr Chlipalski (dyrektor festiwalu) spośród 432 nadesłanych plakatów postanowiło w tym roku wybrać… dwie prace.

oznaczoną godłem U016, której autorką jest Kaja Depta-Kleśta — na okoliczność odbycia się festiwalu

oraz

oznaczoną godłem U366, której autorką jest Agnieszka Ulan — na okoliczność jego odwołania.

jury postanowiło również przyznać wyróżnienia:

praca wyróżniona w kategorii, którą sama stworzyła i wypełniła (plakat animowany), Grzegorz Myćka (autor zwycięskiego plakatu z 2015 r.) przesłał nam w komplecie do swojej statycznej pracy takie oto cudo, dziękujemy!

za uroczo buzującą śląskość, której dopatrzyło się 2/3 komisji i wprost nie mogło przestać się w nią wpatrywać – wyróżnienie dla pracy oznaczonej godłem U072, autorstwa Zuzanny Tokarskiej. gratulujemy!

autorom wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy obdarzyli nas oceanem kreatywnej energii po siedmiokroć dziękujemy!