Bracia Jashgawronsky mieli genialny pomysł: otworzyli szkołę, w której uczą swoich muzycznych ekstrawagancji. W tej akademii uczniowie grają muzykę na zabawkach: pianinach-zwierzątkach, małych gitarach, lalkach i kolorowych trąbkach! Trochę tak, jakby Queen wróciło do przedszkola!

Oto przed Państwem osobliwy dyrektor szkoły muzycznej Braci Jashgawronsky przedstawia recital na zakończenie roku: czy trójka jego młodych uczniów zdoła podbić publiczność, interpretując melodie Beatlesów lub muzykę baletu klasycznego?

Daj się porwać na skrzydłach ponadczasowej komedii i ciesz się najbardziej niesamowitymi muzycznymi akrobacjami.

fot Krzysztof Krzemiński
fot Krzysztof Krzemiński
Od swoich skromnych pierwszych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię!

Jashgawronsky Brothers powstali w 2000 roku z pomysłu artystów różnego pochodzeniach (teatr, muzyka, klaunada i komedia wizualna), z zamiarem tworzenia widowisk łączących muzykę na żywo i komedię. Postacie braci Jashgawronsky szybko zyskały uznanie na międzynarodowej scenie dzięki oryginalnemu wykorzystaniu instrumentów muzycznych zbudowanych z materiałów z recyklingu. W ostatnich latach prezentowali swoje produkcje na trzech kontynentach, zdobywając liczne nagrody krajowe i międzynarodowe oraz uczestnicząc w licznych programach telewizyjnych we Włoszech i za granicą.

I choć po latach wciąż zdarza im się grać na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

fot. archiwum zespołu