sobota, 23 lipca

Park Chopina

La Trocola Circ to zespół cyrkowy, którego spektakle oparte są na eksplorowaniu możliwości pracy z przedmiotem. W pracy oddani innowacji — tworzą spektakle skupiające się na różnych sposobach komunikacji.

Zespół stał się rozpoznawalny po swojej pierwszej premierze — „Potted”, która wciąż podróżuje po ponad 200 przedstawieniach na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Z potrzeby wyrażania się przez kolejne, nowe środki — powstało najnowsze widowisko — „Emportats”, jeszcze bardziej odbierając kontekst istnienia przedmiotom, koncentrując się na technice i wszechstronności, we współpracy z dwójką artystów z Jo & Swiss Knife.

 
latrocola.com
fot. materiały teatru

Emportats to widowisko cyrkowe łączące najróżniejsze dyscypliny — akrobatykę, żonglerkę, muzykę i pracę z przedmiotem — w tym przypadku — z drzwiami.

Podczas zabawy z tym co widzialne i niewidzialne, tym co muzyczne, zabawne i poetyckie — powstają pomysły i obrazy, których estetyka zatapia widza w zmysłowej podróży. Widowisko, w którym koordynacja, precyzja i energia przekraczają zwyczajowe standardy, przez co obojętność znika ze sfery dostępnych możliwości.

Emportats to owoc ciężkiej pracy w procesie kreacji — procesie, podczas którego jego uczestnicy odłączyli się od siebie kompletnie, aby móc się w pełni objawić.