Krystyna Bocheńska – polonistka, edukatorka, kuratorka i producentka projektów artystyczno-edukacyjnych

Absolwentka UMK w Toruniu. Zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, edukacją teatralną, pedagogiką zabawy i teatru. Na co dzień związana z Białołęckim Ośrodkiem Kultury oraz Laboratorium Opowieści I CO BYŁO DALEJ. W latach 2018-2020 była dzielnicową koordynatorką Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Od 2015 roku należy do zespołu edukatorów w Teatrze Narodowym wWarszawie, gdzie prowadzi lekcje dla dzieci i młodzieży. Organizatorka i inicjatorka wydarzeń sąsiedzkich, twórczyni i fanka Miejsc Aktywności Lokalnych.

Natalia Leszczyńska – aktorka, lalkarka, muzykoterapeutka

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Muzykoterapii na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury. Współpracuje z Instytutem Teatralnym, jej scenariusze lekcji można znaleźć w Teatrotece Szkolnej. Obecnie współpracuje z Laboratorium Teatralno-Społecznym oraz Teatrem Baj. Wokalistka i autorka tekstów piosenek. Stworzyła muzykę do spektakli “Minutka” (Teatr Baj) oraz “Instrukcja obsługi” (Fundacja Analog), wokalistka w projekcie Bardzo Duży Dom. Autorka bloga arteterapeutycznego Bajki na Pomoc. Współtworzy duet I CO BYŁO DALEJ, gdzie realizuje intermedialny storytelling.

Pies goni kota! Kot goni mysz! Pan hipopotam gotuje ryż!

Ali Bajda Bis to spektakl tworzony na żywo razem z publicznością. Zamiast linearnej fabuły słyszymy echo placów zabaw iniesamowitych dziecięcych opowieści. Do finału prowadzi wszystkich prosty rym i fantazyjna logika podwórkowych wyliczanek. Swoisty bon ton tego spotkania zmusza widzów do podskoków, tupania, pstrykania palcami, śpiewania i okazywania emocji rodem z gry w kapsle. Inspiracją do całej zabawy są teksty Stefana Themersona.

Spektakl powstał w Laboratorium Opowieści I CO BYŁO DALEJ. Jego koncepcja zrodziła się dzięki doświadczeniom zebranym podczas warsztatów pedagogiczno-teatralnych na podwórkach i placach zabaw.

fb.com/icobylodalej
fot. archiwum teatru