Rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w Ruinach Teatru Victoria al. Przyjaźni 18 (tel. 32 444 28 12 wew. 12), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Składowa 8a (Centrum Przesiadkowe w Gliwicach) oraz bezpośrednio przed spektaklem w foyer Ruin Teatru.
Namiot kinematograficzny, rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku.

Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu i dźwiękowo zaangażowanej publiczności.

A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty. Co może pójść źle?

fot Krzysztof Krzemiński
fot Krzysztof Krzemiński
fot Krzysztof Krzemiński
autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów.

funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. w sposób raczej zabawny.

innymi słowy…

performer* (aktor, scenarzysta, reżyser), muzyk** (kompozytor, aranżer, skrzypek multiinstrumentalista) i konstruktor*** (a równocześnie multiinstrumentalista i kompozytor) współpracujący ze sobą od ponad piętnastu lat w najróżniejszych przedsięwzięciach scenicznych i wizualno-muzycznych (m. in. kolaborując z polskimi teatrami offowymi i instytucjonalnymi).

doliczyli się 17 krajów, w których występowali razem, kolejnych kilkunastu, w których osobno.

od 2013 w ramach odrębnego projektu scenicznego, mają we wspólnym dorobku siedem premier utrzymanych w konwencji teatru ulicznego, kilka widowisk site-specific oraz Grand Prix na festiwalu… piosenki kabaretowej.

stąd równolegle, jako specjalistom drugiego planu, zdarzało im się wydawać dźwięki u boku przeuroczej Ewy Błachnio, mając na wspólnym koncie m.in. Melodyjną Nagrodę im. Artura zdobytą podczas festiwalu RYJEK 2016.

* — Piotr Chlipalski
** — Jacek Dzwonowski
*** — Marcin Dzwonowski

fot. archiwum zespołu