„Nad Bałtyku żółtym brzegiem,
przed wiekami, przed dawnemi,
stała Chatka pośród wioski
niepozorna, maleńka…”
A. Oppman

Niemal sto lat temu Artur Oppman napisał historię o malutkiej dziewczynce – Zorzy, która traci ojca wskutek nieszczęśliwego wypadku. Rybak któregoś dnia wypłynął w morze na łowy, by zapewnić pożywienie dla swej rodziny, i zaginął, porwany przez sztorm. Poruszona córka bez zastanowienia wyruszyła na poszukiwania ukochanego taty. Kogo spotkała na swej drodze? Czy odnalazła rybaka?

Wiek dzieci: +5

fot Krzysztof Krzemiński
fot Krzysztof Krzemiński
fot Krzysztof Krzemiński
Założony w 2014 roku w Gdańsku autorski teatr lalkowy. Pomysłodawcą i założycielem teatru jest Marcin Marzec – aktor, reżyser, konstruktor lalek, pedagog. Teatr tworzony jest według myśli: “smutkowi i złości opór daj, a wesoła chwilo trwaj i trwaj! blebleble”. Wszystkie spektakle stworzone w Teatrze Barnaby, choćby najpoważniejsze, mają kilka warstw – jak cebula. Im bardziej dasz się wciągnąć w historię, tym więcej radości i łez ona sprawi. A bajek wystarczy dla wszystkich, chyba że powietrza w kołach zabraknie, ponieważ Teatr Barnaby oprócz spektakli we własnej siedzibie gra w licznych ośrodkach kultury i na festiwalach w całej Polsce i Europie.

W roku jest tylko 365 dni a Teatr Barnaby jest tylko jeden, więc jeśli masz okazję obejrzeć nasz spektakl, to wiedz, że to spotkanie jest dla nas bardzo wyjątkowe i będziemy ,drogi Widzu, szanować każdą powierzoną nam sekundę. Do zobaczenia na trasie!!!

fot. archiwum teatru