sobota, 17 lipca

Park Chopina

Piosenki, wiersz, żywe słowo, improwizacja. oraz wszystko to czego jeszcze nie było.

Ten spektakl to bardzo 😉 poważny temat. Istnienie św. Graala. Czy istnieje Graal? Jeśli tak, to gdzie się on znajduje? Przy tak rozwiniętej świadomości jaką dziś obserwujemy i możliwościach technologicznych, znalezienie Graala nie powinno być trudnym zadaniem. Jednak do tej pory Graal pozostaje legendą i mitem.

Zadając sobie całą masę pytań dotyczących Graala dochodzimy do wniosku, że może on być wszystkim i wszędzie. Jedni go bagatelizują, inni zatracają się w poszukiwaniach. Jest zagadnieniem intrygującym, jak również zabawnym, bo ile można bić pianę na ten temat.

Pozor už nemôžem. Zapraszam na odsłonę poszukiwań tajemnicy którą diabeł przykrył ogonem 😉

Wiktor Malinowski – założyciel teatru – dodaje własne elementy puzzli do układanki zwanej codziennością. Ingerencja performera w otaczającą rzeczywistość pozwala dostrzec w miejscach pozornie rozpoznanych zawsze coś nowego, często zaskakującego. Zdarza się, że dzięki swym działaniom odkrywa urocze strony miejsc i rzeczy już opatrzonych, niepotrzebnych wymazanych z pamięci. Jednym słowem – Delikates pomaga zachwycić się czymś, co – wydaje ci się że – dobrze znasz!
Forma działalności Teatru Delikates jest różna i wynikająca z potrzeby ingerencji w zastaną przestrzeń. W teatrze dominuje ruch, plastyka oraz żywe improwizowane słowo. Dla Wiktora Malinowskiego nie jest ważne definiowanie stylu czy formy prac teatru – liczy się osiągnięcie wspólnego przeżycia w ciągłym odkrywaniu wszystkiego tego, co ważne, a niestety zbyt często bagatelizowane.
 
teatrdelikates.pl
fot. materiały teatru