Teatro Necessario (Włochy)„Clown in Libertà”

14 lipca 2018, sobota, 18.00 • Rynek

fot. Roberto Manfredi

Jeśli się dłużej zastanowić – clown jest ukryty w naszej podświadomości – kiedy się wygłupiamy, kiedy ze sobą przepychamy, gdy się zakochamy, każdy zabawny aspekt naszej osobowości, który powstrzymuje śmiertelną powagę… wierzymy, że każdy go ma w sobie. To tylko kwestia decyzji, czy chcemy go wypuścić, czy chcemy wykorzystać go profesjonalnie. W tym cała różnica, w tym cała trudność.

Gilles Deacque

Koncert nieustannie przerywany komicznymi dygresjami muzyków czy może klaunada w wyszukany sposób okraszona muzyką? Spektakl to szansa na euforyczną rozrywkę i swoiste katharsis trzech clownów, podekscytowanych faktem, że mają wreszcie publiczność na wyłączność.

Opowiedziana bez słów historia dziwnego popołudnia, w którym trio clownów próbuje skonstruować spektakl, który ma bawić, zadziwić, a finalnie wygrać dla nich publikę. Zagrywając się do szaleństwa, walczą między sobą o widza w serii akrobacji, pojedynków w zwolnionym tempie, zawiłej żonglerki i wstrząsających piramid!

A centrum akcji jest muzyka – nadająca rytm, wpleciona w każdą akcję. Spektakl to właściwie efekt świadomej muzycznej podróży, która trwa nieprzerwanie, nawet podczas szalonych akrobacji i komicznych zwrotów akcji.