V.O.S.A . Theatre (Czechy) „Vysoké Snění”

20 lipca 2019, sobota, 18.00 • Park Chopina

Przedstawienie – parada o specyficznej – często przyrównywanej do tej spod znaku Bohumila Hrabala – poetyce. Tytuł spektaklu może być tłumaczony na różne sposoby (czy to: Wielkie marzenia czy też Okruchy wielkich snów), ale zawsze oddaje skalę wyjątkowości przedsięwzięcia – to naprawdę wielkie, spektakularne widowisko przenoszące widza w krainę fantazji i pięknych iluzji.

Oryginalny korowód przemierza miasto w rytm muzyki granej na żywo, a tworzą go zapierające dech w piersiach wehikuły – specjalnie zaprojektowane pojazdy na ogromnych (największych w Europie!) kołach, których ruch oparty jest na zasadzie działania rowerów i welocypedów. Te bardzo zaawansowane technologicznie i wielofunkcyjne machiny służą jako scena, teatr lalek i konstrukcja do akrobacji, bywa też że transportują muzyków wraz z całym systemem nagłaśniającym…

Dziwaczne postaci pojawiające się na „latających maszynach” są w ciągłym ruchu „niczym atomy tworzące razem cząsteczki mikro-opowieści o ludzkich żądzach”, wchodząc w zaskakujące interakcje w rozmaitych fantastycznych sceneriach.