fot. Studio Apalat

Spostrzeżenia Dyrekcji, tom V

Dyrekcja* jest Wdzięczna.

Państwu za obecność, co oczywiście – oczywiste. I po raz kolejny fenomenalnie Dyrekcję wzruszające.

Megatonom Wody nad Waszymi Głowami za pozostanie w tym roku Megatonami Wody nad Waszymi Głowami w czasie, gdy było to Konieczne i bycie Frywolnymi Opadami, gdy było to z Państwa Perspektywy Obojętne.

Tym, Którzy Przyjęli Zaproszenie i Przybyli za to, Co Zrobili i Jak To Zrobili. Chapeau bas!

Samorządowi Miasta Gliwice za Wiaderko Srebra, dzięki któremu mogła Zaprosić Tych, Których Zaprosiła.

Trójcy Festiwalowych Sponsorów – CH FORUM Gliwice, Fundacji MarcoPomaga i Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach za ich szczodre garście srebra, dzięki którym Dyrekcja mogła Tym, Co Przybyli Zapłacić Godnie. I za gościnę na Scenie Forum. I za Dach Nad Głową dla Dzieciaków. I za Krzesełka.

Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach za gościnę w Ruinach, Palmiarni za Najlepszy Na Świecie Park W Jakim Co Roku Możemy Bałaganić, Partnerom i Patronom Medialnym oraz dzielnie stojącym na straży historii festiwalu Fotografom – Dyrekcja kłania się nisko.

Ale Dwójcy Partnerów kłania się Dyrekcja szczególnie. Hotelowi Qubus w Gliwicach za kolejny rok fenomenalnej gościny i Restauracji TitoTito za strawę. Na tym jednak nie koniec.

Dyrekcja ośmiela się postawić tezę iż Pizza al Formaggio Piccante w TitoTito to najlepsze, co przydarzyło się Miastu od czasów Plebiscytu w 1920 roku, w skali Śląska przegrywając może jedynie z faktem narodzin Szczepana Twardocha. Co z kolei idealnie splata się z pomijanym przez mainstreamowe media faktem, że Szczepan Twardoch to Takeshi Kovacs w ekranizacji „Altered Carbon” na platformie Netflix… czy tylko Dyrekcja to zauważyła?

Dodać wypada, iż Dyrekcja co roku słyszy od Zaproszonych, iż Śniadania w Qubusie nie ustępują w epokowości wspomnianym zdarzeniom kulinarno-literacko-filmowym, Zdecydowanie więc Poleca na bazie zasłyszanych komplementów od Tych, Którzy Niejedno Śniadanie Już Jedli.

Wreszcie, na koniec – Dzielnym Współpracownikom Karła Dyrekcji za Tegoroczny Wkład Pracy, Który Został Dostrzeżony – Dyrekcja Dziękuje.

A mnie pozostało życzyć Państwu pięknego lata. Jeśli choć raz udało się Was wprawić w lepszy humor, albo (nie śmiem nawet marzyć) wzruszyć – ostatnie dwanaście lat Uliczników nie poszło na marne. Pozostając gdzieś na obrzeżach magicznych powidoków, dziękuję ślicznie!

Piotr Chlipalski
po raz ostatni relacjonujący Spostrzeżenia Dyrekcji
dla Nowin Gliwickich, 30 lipca 2018

*) Dyrekcja poleca nie pierwszej młodości już serial HBO „Carnivale”, z którego zaczerpnęła ideę ukrytej za kotarą Dyrekcji i relacjonującego jej spostrzeżenia karła, w osobie wyżej podpisanego

Sponsorem głównym festiwalu był Samorząd Miasta Gliwice.
Fotografie: Studio Apalat, dziękujemy!

fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat
fot. Studio Apalat