fot. Michał Buksa

Spostrzeżenia Dyrekcji, tom VII

Dyrekcja* za Myśli Odganiające dziękuje Państwu najpiękniej na świecie. Przeważające Siły Mokrego Wroga znalazły jedynie niewielki wyłom w naszej obronie, ale Teatr Delikates przyjął strugi deszczu z uśmiechem. Ustaliliśmy, że wróci w przyszłym roku, z podwójną siłą. Teatr Delikates, nie deszcz, oczywiście. Na deszcz Dyrekcja ma inne plany…

W trosce o losy spektakli nadchodzących weekendów Dyrekcja wydała bowiem Dyspozycje. Karzeł Dyrekcji w środku nocy wykopać miał, ukryty pod jednym z rachitycznych drzewek nad DTŚ-ką, zawinięty w plakat pierwszych Uliczników… Złoty Pager! Nie wiemy, skąd dostęp Dyrekcji do tak archaicznych rozwiązań technologicznych, ale mimo wszystko, przynajmniej z naszej perspektywy, jest ono zdecydowanie bardziej praktyczne, niż np. Złote Tablice, które trzeba by było skrupulatnie przepisać, a potem przed światem skutecznie ukrywać. W ubiegłą niedzielę, punkt osiemnasta, Złoty Pager zawibrował, odegrał kurant i wyświetlił lapidarne „NIE PADA.”. I tylko dzięki tej, niezaprzeczalnie prawdziwej informacji – zagraliśmy zgodnie z planem.

Ufamy, że Złoty Pager z czasem nabierze proroczego wyprzedzenia, tak, byśmy mogli i Państwa uprzedzać o ewentualnych zmianach planów. A bez zmian mamy dla Was Wieczór Stand-upowy w ramach naszego Objazdowego Domu Kultury, oczywiście. W piątek o 19.00 w Forum Inspirujących Spotkań (ul. Lipowa 1) trzech panów niebywałej urody zabawiać będzie Was swoimi spostrzeżeniami na temat świata jakotakiego. W sposób, zakładamy, fenomenalnie zabawny swój stand-up snuć będą Damian KUBIK, Marcin Zbigniew WOJCIECH i Tomasz JACHIMEK.

W sobotę w Parku Chopina na rozgrzewkę przed „Kapitańskimi Opowieściami” powracający do Gliwic Krzysztof Falkowski i jego Falkoshow od 14.00 poprowadzi warsztaty kreatywne dla najmłodszych, a o 16.00 opowie o Złotej Rybie przy pomocy, Dyrekcja nie ma żadnych wątpliwości, totalnie zaczarowanych… magnesów!

W tym samym Parku Chopina w sobotę o 17.00, a potem jeszcze dwa razy w niedzielę o 16.00 i 18.00 pojawi się zupełnie niezwykły cyrk. Niezwykły o tyle (ale do tego już Państwo przez Dyrekcję jesteście przecież przyzwyczajeni), że nie będzie w nim ani zwierząt, ani nawet namiotu, w którym tych zwierząt nie będzie. Nie będzie też wielu innych elementów, do których przywykli Ci, których na pewnym etapie życia do tradycyjnego cyrku któreś z rodziców zaciągnęło. Za to duet, który zdecydowanie tam będzie, przy odrobinie szczęścia zaczaruje Państwa całkowicie. Zirkus Morsa krzesa bowiem wzruszającą niezwyczajność z najzwyczajniejszych przedmiotów, a robi to tak, że oczu oderwać nie sposób. Trzy okazje po temu już w ten weekend!

Na sobotni wieczór Dyrekcja ma dla Państwa jeszcze jedną propozycję – ulicznikowych bywalców sprzed lat. Z Czeskiej Republiki na swoich malowniczych wehikułach przybędzie V.O.S.A. Theatre, z feerią kuglarskich sztuczek, hipnotyzującą muzyką i dawką ulicznej energii kompletnie z innego świata. W tym samym Parku Chopina, chwilę po 18.00.

Uzbrojeni w Złoty Pager, gotowi na wszystko, nie możemy się już Państwa doczekać!

Piotr Chlipalski
ponownie jedynie relacjonujący Spostrzeżenia Dyrekcji
dla Nowin Gliwickich, 17 lipca 2019

*) Dyrekcja poleca nie pierwszej młodości już serial HBO „Carnivale”, z którego zaczerpnęła ideę ukrytej za kotarą Dyrekcji i relacjonującego jej spostrzeżenia Karła, w osobie wyżej podpisanego.

Sponsorem głównym festiwalu jest Miasto Gliwice.
Fotografie: Michał Buksa, dziękujemy!

fot. Michał Buksa
fot. Michał Buksa
fot. Michał Buksa
fot. Michał Buksa
fot. Michał Buksa
fot. Michał Buksa